Služby » Ekologická likvidace vozidel
Ekologická likvidace vozidel, autovraků - ZDARMA

VOLEJTE KDYKOLIV: 602 18 18 18 rádi Vám se vším pomůžeme.

Likvidace všech typů vozů a značek. Likvidujeme vozy osobní, nákladní, motocykly, bez ohledu na jejich stáří.

Činnost provozujeme na základě povolení: CZ020 Středočeský kraj č.j.: 105431/2012/KUSK OŽP/Tu


Ekologická likvidace vozidel, autovraku - co je k tomuto úkonu zapotřebí?

  • Fyzická přítomnost vozidla (autovraku)

a) vozidlo lze přistavit na dohodnutou provozovnu

b) lze u nás objednat odtažení vozidla

  • Skutečný majitel vozidla s průkazem totožnosti (lze nahradit)

a) plnou mocí - ke stažení zde: fyzická osoba (občan) , právnická osoba (firma)

b) případě dědictví, zápisem o tomto dědictví

  • Velký technický průkaz od vozidla

Během několika minut Vám bude vystaveno „Potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autovraků" . S tímto dokladem pak již můžete vozidlo odhlásit z provozu.

 

NEVÁHEJTE ZAVOLAT: 602 18 18 18
NAPSAT na:info@autocentrum-dobrejovice.cz
NEBO VYPLNIT: ON-LINE objednávku, rádi a profesionálně Vám pomůžeme.

 

Ze zákona má každý majitel vozidla, který žádá o trvalé vyřazení z evidence vozidel provést ekologickou likvidaci vozidla. Bez protokolu o ekologické likvidaci vozu, nemůže být vozidlo z evidence vyřazeno a majitel vozu má povinnost dále platit zákonné pojištění, neboli povinné ručení.

 

Proč nechat vyřídit ekologickou likvidaci nás?

Protože stále přibývá případů, kdy majitel vozidla nechá svůj vůz firmě, která nemá platný certifikát a poté se dostane do situace, kdy nemá vůz ani protokol a nemůže tedy svůj vůz odhlásit a musí nadále platit zákonné pojištění.

Zaměřte se na výběr společnosti, která má platný certifikát na ekologickou likvidaci vozidla, protože jen ta správně váš vůz zlikviduje. Ověřte si, že nic nebudete platit. Naše společnost vůz ZDARMA i odveze. Provedenou likvidaci snadno prověříte online na webových stránkách Ministerstva životního prostředí.
Navíc, u nás za nic neplatíte! Nemusíte se bát žádných skrytých poplatků.

 

ZDARMA získáte tyto služby:

  • odtah vozu
  • ekologická likvidace
  • protokol o likvidaci vozu
  • odtah vraku v Praze, Středních Čechách, Severočeském kraji a na mnoha dalších místech
  • doručení dokladů

 

Nejčastější dotazy:

Proč je třeba nechat auto, které již nepotřebujete, zlikvidovat? Jak to udělat správně? Co budete potřebovat před a po likvidaci? Jak vybrat firmu, která vůz zlikviduje? Přečtěte si rozhovor s Miroslavem Maškem, který vyšel v tisku.

 

Co hrozí majitelům aut, kteří je ekologicky nezlikvidují?
S nástupem nové legislativy došlo k významné změně v této oblasti. Zatímco dříve si někteří lidé nechávali auta stát na dvorku a jejich likvidaci neřešili, jiní je nechávali přímo na ulici a čekali, až je Správa služeb města odtáhne a nechá zlikvidovat, a nic se jim nestalo, dnes zaplatí za takový postup i desetitisíce, protože platí nový zákon, který zavazuje majitele vozů platit povinné ručení i za nepojízdný vůz. Mnoho lidí stále ještě vlastní nevyužívané vozy, na které neplatí povinné ručení a netuší, že dluží za povinné ručení až do okamžiku, kdy jim přijde složenka z České kanceláře pojistitelů.

 

Co když vůz nepoužívám, ale likvidovat ho ještě nechci. I tak musím platit povinné ručení?
Pokud víte, že vůz nebudete delší dobu používat a nechcete zároveň platit pojištění, doporučujeme dočasně vyřadit vozidlo z registru vozidel. V takovém případě má vlastník vozidla povinnost odevzdat značky, osvědčení o registraci a předložit technický průkaz k vyznačení záznamu o vyřazení. V takovém případě vůz samozřejmě nesmíte používat a neplatíte tedy ani pojistné.
Jen pozor na to, že dočasně vyřazené vozidlo nesmí na veřejně přístupnou komunikaci, tedy, musí být zaparkované na soukromém pozemku, v garáži, atp. Jinak hrozí pokuta.

 

Říkal jste, že dřív v některých případech zlikvidovala vrak Správa služeb, to už se neděje?
Děje, ale je to dražší varianta. Správa služeb si na to většinou najme externí společnost, ta dá obvykle za stěrač výzvu a když na ni majitel vozu nijak nereaguje, vozidlo zlikviduje. Majitel vozidla poté platí celou likvidaci a k tomu povinné ručení až do doby, kdy obdrží potvrzení o likvidaci, což trvá mnohem déle, protože ho odhlašuje Správa služeb.
Pokud se obrátí na nás, celý proces likvidace je ZDARMA. Po likvidaci od nás obdrží potvrzení o likvidaci, se kterým může vůz z dopravního inspektorátu trvale vyřadit.

 

Jak správně vybrat firmu, která provádí ekologické likvidace?
Zaměřte se na výběr společnosti, která má platný certifikát na ekologickou likvidaci vozidla, protože jen ta správně váš vůz zlikviduje. Ověřte si, že nic nebudete platit. Některé společnosti, včetně té naší, zdarma vůz i odvezou.

 

Jak Vás může klient vyhledat, kde působíte a co od Vás může očekávat?
Působíme v celém středočeském kraji a Praze. Pro vůz tedy přijedeme kamkoliv v těchto oblastech. Kromě ekologické likvidace vozidel nabízíme služby autoservisu, prodej dílů na vozy Opel, Daewoo a Chevrolet, odtahy vozů a asistenci. Dopravu autovraků zajišťujeme vlastními odtahovými speciály.

Působíme v Dobřejovích u Prahy (exit 10 na D1). Díky vysoké kvalitě poskytovaných služeb jsme na trhu již 17 let.

 

Další důležité otázky při likvidaci vozidla:

Je opravdu celá služba likvidace vozu zdarma?
Ano, u nás za nic neplatíte. Stačí zavolat a domluvit si termín.

 

Musí být majitel vozu u předání?
Ne, stačí nám plná moc od majitele vozu. Tato plná moc nemusí být úředně ověřena.

 

Mohu si z vozidla vzít před likvidací díly?
Podle zákona musí vůz při likvidaci obsahovat hlavní části, tedy karoserii, hnací ústrojí , nápravy apod. Pokud si nejste jisti, zeptejte se nás. Rádi Vám na vše odpovíme.

 

Jaká je cena za odtah vozu mimo uváděná území Prahy, Středních čech a severočeského kraje?
Cenu Vám rádi řekneme po telefonu nebo e-mailem. V některých případech je zdarma i mimo toto území. Pokud platíte za odtah, likvidace je samozřejmě zdarma.